0

Dietetyk Rzeszów NFZ.

U jakiego dietetyka w Rzeszowie można skorzystać z porad dietetycznych na NFZ? Czy kwalifikujesz się do leczenia dietetycznego?

1. Oblicz wskaźnik BMI.

Na początku oblicz swój wskaźnik BMI (body mass index). Pozwoli on określić czy Twoja masa ciała jest w normie, w nadwadze czy może jest to otyłość. Aby zobaczyć wynik należy przygotować dwa parametry: aktualna masa ciała (w kilogramach) i wzrost ciała (w metrach) oraz podstawić do wzoru poniżej. Uzyskany wynik należy sprawdzić z zakresem.

bmi

2. Sprawdź swój wynik:

Niedowaga < 18,5

Norma 18,5 – 24,9

Nadwaga 25,0 – 29,9

I stopień otyłości 30,0 – 34,9

II stopień otyłości 35,0 – 39,9

II stopień otyłości > 40,0

Jeśli uzyskany wynik znajduje się poniżej 30 kg/m2 nie masz możliwości aby w Polsce skorzystać z porad dietetycznych refundowanych. Natomiast gdy wynik znalazł się pomiędzy 25,0 – 29,9 czyli wskazał na nadwagę należy skorzystać z porady dietetycznej u doświadczonego dietetyka w celu redukcji nadmiernej masy ciała, będą one płatne ale niezwykle pomocne podczas redukcji masy ciała. Możemy także sami wprowadzi zmiany w stylu życia aby uzyskać spadek masy ciała choć może to być obarczone błędnym obliczenie zapotrzebowania na energię. Przykładem niech będzie wprowadzenie regularnych posiłków oraz regularnej aktywności fizycznej.

Refundacja porad dietetycznych.

Tak jak wspomniałam niestety w większości placówek nie ma refundacji za porady dietetyczne. Zdarzają się jednak ośrodki, w których kwestia refundacji z NFZ uzależniona jest od BMI pacjenta. BMI przekraczające 30 kg/m2 i świadczące o otyłości zwykle upoważnia pacjenta do wizyt bezpłatnych. Jeśli więc z powyższych obliczeń wynika że Twoja masa ciała znalazła się w I stopniu otyłości zgłoś się do swojego lekarza rodzinnego aby pomógł Ci wybrać ośrodek, który będzie najbliżej Twojego miejsca zamieszkania. Zwykle są to ośrodki, które dają wytyczne jak schudnąć, ale nie opracują indywidualnego jadłospisu.

Mogę pomóc Ci w odchudzaniu, jednak nie świadczę usług na NFZ. Zadzwoń 696 091 783 lub napisz gabinet@dietifit.pl i umów się na wizytę z doświadczonym dietetykiem.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.